איך לשמור על עור התינוק?

11 באוגוסט 2022 | נושא: כללי

אם גם למשפחה שלכם עומד להצטרף בקרוב תינוק קטן וחמוד (או תינוקת מתוקה), ובטח אם זה הילד הראשון שלכם, עליכם לדעת כי בשנה הראשונה לחייו העור שלו הוא רגיש ביותר ועליכם לדאוג לשמור עליו. לא, זוהי לא משימה מורכבת יותר מדי, אבל כן משהו שצריך להכיר וללמוד ועל זה בדיוק אנחנו רוצים לדבר עכשיו.

באיזה תכשירים כדאי להשתמש?

נתחיל עם התכשירים המתאימים לעור התינוק שלכם. אנו ממליצים בחום להשתמש באופן קבוע בתחליב לחות כדי לשמור על מידת מספקת של לחות העור. עור יבש גורם לגירודים ותחושת מועקה וחשוב למנוע זאת. על כן מומלץ גם להשתמש בסבון לתינוקות מועשר בלחות ועבור תינוקות עם עור אקסטרה רגיש ניתן גם להוסיף שמן אמבט טיפולי מיוחד.

כאשר יוצאים לשמש, הקפידו למרוח את עורו של התינוק בקרם הגנה מותאם לתינוקות ופעוטות והימנעו מחשיפה ישירה לאור השמש. חשוב ביותר להקפיד לכבס את הבגדים של התינוק עם תכשירים מותאמים לתינוק כדי למנוע גרד ואלרגיה.

איך למנוע תפרחת חיתולים?

אחת מבעיות העור הנפוצות אצל תינוקות ופעוטות היא תפרחת חיתולים – אדמומיות וגרד באיזור הישבן והמפשעה בעקבות הלחות שנוצרת בחיתול. כדי למנוע את התפרחת חשוב להחליף את החיתול בזמן קודם כל. מומלץ להשתמש במשחת החתלה איכותית גם אחרי החלפת החיתול וגם אחרי שיוצאים מהמקלחת. משחת החתלה טובה תקל על תפרחת החיתולים ותפתור את הבעיה ובכוחה גם למנוע אותה מראש. ודאו שאתם לא מהדקים את החיתול יותר מדי ואם תקפידו על הדברים האלו תוכלו למנוע את התפרחת והסבל מהתינוק שלכם.

בשורה התחתונה – עורם של תינוקות הוא רגיש ביותר וחשוב שנעשה כל שניתן כדי לשמור על בריאותו. בהצלחה!


עוד קישורים