למצוא את המיליונים של אסקובר – סדרת דוקו ריאלטי של ערוץ דיסקברי

24 בנובמבר 2019 | נושא: כללי

ערוץ דיסקברי צ'אנל ידוע בתכניות הדוקו ריאליטי המעולות שלו אבל הפעם הוא אפילו התעלה על עצמו עם הפקה של תכנית דוקו ריאליטי מרתקת המתנהלת ברחבי קולומביה ומביאה את הסיפור על האוצרות של אחד האנשים המסקרנים, הרעים והעשירים שידע עולם הפשע פבלו אמיליו אסקובר גוויריה.

לתכנית 2 עונות עד כה ושתיהן עוסקות בחיפוש ואיתור האוצרות החבויים, אך בכל עונה שני מנחים שונים, בעוד בעונה הראשונה הערוץ הנחית שני יוצאי השירות הביון האמריקאי CIA בעונה השנייה הוא החזיר לקולומביה שני סוכני DIA לשעבר שבזמן המרדף והמלחמה בקרטל של אבלו אסקובר הם היו פעילים באזור וסיכנו את חייהם יום אחר יום במלחמה האלימה שהתרחשה בין הקרטל לבין רשויות החוק בקולומביה והסוכנות למחלמה בסמים של ארצות הברית ה DIA כאמור.

אודות העלילה הראשית בסדרה הדוקו ריאליטי למצוא את המיליונים של אסקובר

פבלו אמיליו אסקובר גוויריה היה סוחר הסמים העשיר והגדול ביותר שידע העולם, הוא שלט על 90 אחוז משוק הקוקאין בעולם כאשר הנתח הגדול ביותר הגיע מארצות הברית, בשנות ה80 הוא אפילו דורג במגזין פורבס במקום השלישי מבין עשירי העולם, הערכות גסות שהחברה שבבעלותו גלגלה הכנסה של 75 מיליארד דולר בשנה אחת בלבד!!

כיוון ופבלו אמיליו אסקובר גוויריה היה פושע וידע שביום מן הימים יצטרך כנראה לברוח משלטונות החוק הוא פיזר כסף רב, תכשיטים וזהב בכל מיני מקומות מחבוא ברחבי קולומביה ואכן בחלק מהכספים הוא השתמש שדילג בין דירות מסתור שונות אך לרובו הוא לא הספיק להגיע.

לאחר מותו פשטו על חלק ממקומות המסתור חברים לשעבר בקרטל שלו שידעו על מיקומי המסתור וקרטלים יריבים אחרים, אך הסברה טוענת כי עד עצם היום הזה, כמעט 30 שנה ממותו עדיין לא נמצאו כל מקומות המחבוא של הכספים והרכוש שהוא הסתיר ברחבי מדיין ובכלל קולומביה כולה.

סדרת הדוקו ריאליטי של ערוץ דיסקברי מנסה להתחקות על מקומות מסתור אלו בכוונה להחזיר לממשלת קולומביה את הכסף האבוד ובכך למעשה גם למנוע מקרטלים ופושעים אחרים להגיע אליו לפניהם.

סדרה מרתקת המתרחשת עמוק בתוך שטח הקרטלים האלים והקשה וצוללת אל העבר האלים אך המרתק של הפושע וסוחר הסמים פבלו אמיליו אסקובר גוויריה.


עוד קישורים