מה אתם יודעים על שיטת האימון קרוספיט?

26 בנובמבר 2014 | נושא: בריאות, ספורט, ענפי ספורט

שיטות של אימון ספורטיבי קיימות מכל מיני סוגים, קרוספיט זו אחת מהן ובין המומלצות ביותר. מהי שיטת האימון קרוספיט? מאין היא מגיעה ומהו המקור שלה למעשה, כיצד היא עובדת והאם התרומה של שיטת אימון זו היא תרומה איכותית ובריאה לגוף שלנו? כל זאת תוכלו לקרוא במאמר הבא שלפניכם המדבר על שיטת האימון הייחודית והטרנדית ביותר בעולם הספורט- קרוספיט!

מהו המקור של שיטת האימון המיוחדת הזו ומה זה בכלל קרוספיט?

קרוספיט זה למעשה סוג של שיטת אימון ספורטיבית פונקציונאלית. שיטת האימון פועלת בשילוב של ציוד ומכשירי כושר מגוונים כמו למשל, משקולות, מתקני מתח, חבל, כדורי כוח ועוד. המגמה הסופית של שיטת אימון קרוספיט היא למעשה כושר גופני ולאו דווקא פיתוח הגוף, כמו שיטות אחרות של ספורט.
המקור של שיטת אימון קרוספיט מגיע למעשה מארצות הברית הרחוקה, סביב שנות ה-90. זוג מתעמלים המציא שיטה של שמירה על הכושר הגופני וחיזוק אינטנסיבי שלו, למעשה הוא השיג תוצאות נרחבות גם חוזק רב של הגוף וגם שמירה על הכושר בד בבד, שיטת אימון קרוספיט צלחה מאוד ואף הגיעה לקבוצות שונות שהחלו להשתמש בה כמו אתלטים וכן לוחמי זירה.

כיצד אימון קרוספיט מתבצע בפועל?

כושר גופני של שיטת אימון קרוספיט מתבצע למעשה על ידי מסלול ספורט שמתוכנן ומפוקח על ידי מדריכי השיטה בפועל, פעילויות של ספורט על ידי מסלולים בין תחנות שונות, כאשר בכל תחנה מוצעת פעילות ספורטיבית אחרת כמו למשל: עמידה על הידיים, תרגילי מתח שונים, הרמת משקולות וכן מגוון רחב של תרגילים המוציאים מהמתאמן את מירב האנרגיה. האימון של קרוספיט נעשה בצורה מאוד אקטיבית ומעשית, ישנו מיקוד ומטרה מסוימת שאליה מכוונים להגיע.
האימון אינו מתבצע לרוב בחדר כושר, אלא דווקא במקומות פתוחים, מדי פעם גם בתוך אולם מיוחד של קרוספיט אך מרבית האימונים בשיטה זו הם בחוץ.

התרומה של שיטת האימון הייחודית קרוספיט – מהי התועלת בשורה התחתונה?

האלמנט הקבוצתי התומך הנכלל בתוך שיטת האימון קרוספיט הוא אחד מן המסייעים הגדולים להצלחת השיטה. המתאמנים הם למעשה קבוצה מאוד מגובשת כאשר המטרה שלה היא להתגבר יחד על האתגרים הספורטיביים ולהגיע ליעד שהם הציבו לעצמם, כל זאת הם עושים על ידי תמיכה ועידוד בין האחד לשני.
התרומה בפן הבריאותי- שמירה על כושר גופני של הגוף על ידי ספורט מפוקח, אינטנסיבי ומהנה וכן חוזק וקליות פיזיים.
התרומה בפן החזותי- הגוף מקבל צורה מעוצבת, אתלטית ומחוטבת.


עוד קישורים