ענף הקולנוע בתקופת הקורונה

13 באוגוסט 2020 | נושא: פנאי ובילוי

הקורונה שינתה ועצרה תחומי עיסוק רבים בעולם מאז פרצה והתפשטה בחודשים הראשונים של שנת 2020, בין שאר התחומים נמצא גם ענף הקולנוע שסובל קשות מהתקופה האחרונה ולכך שתי סיבות עיקריות אותן נסקור מיד.


הסיבות שענף הקולנוע נפגע


• ההגבלות מקשות על צילומים תקינים – ההגבלות הנוכחיות שאוסרות על התקהלות ושמירת מרחק חברתי מקשות בצורה דרסטית על צילומי קולנוע איכותיים, קחו לעצמכם סיטואציה שבסרט או סדרה כלשהי יש סצנה שמתרחשת לדוגמא באצטדיון כדורגל מלא, בתיאטרון מלא או אפילו בסופר עם המון אנשים, על פי ההגבלות בלתי אפשרי לצלם את הסצנה הזו וזו רק דוגמא קטנה כי גם נשיקה בסרט רומנטי עלולה להיות קטלנית היום… על כך היקף הצילומים המתרחשים היום צומצם באופן משמעותי.
• ההגבלות על התקהלות אוסרות הצגה בבתי קולנוע – ענף הקולנוע ובעיקר יוצרי הסרטים בונים ברובם על מכירת כרטיסים בבתי הקולנוע ברחבי העולם כדי להחזיר את ההשקעה על הסרט וכמובן גם לגרוף רווחים, הבעיה היא שבתקופה זו רוב בתי הקולנוע בעולם מושבתים ואם הם פתוחים במדינה כזו או אחרת היקף המושבים צומצם כדי למנוע התפשטות המחלה, מצב זה גורם למפיקי הסרט הפסדים עצומים ולכן הסרטים שהיו אמורים להשתחרר בשנת 2020 כרגע מונחים על המדף ולא משוחררים וסרטים חדשים לא נוצרים.
מי בכל זאת מרוויח בענף?
אז אף אחד לא מרוויח בעולם הקולנוע מהפקת סרטים בשנת 2020? לא בדיוק…. חברות הסטרימינג השונות כגון נטפליקס ואמזון התחזקו משמעותית בתקופת הקורונה והתכנים החדשים שלהם שמופקים בצל ההגבלות זוכים לצפיות רבות.

עוד כתבות מרחבי הרשת:
יורם קראוס – מטפס ההרים יורם קראוס במסע טיפוס אל הר המטרהורן – ההר המסוכן ביותר באירופה


עוד קישורים